MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW, WARSZAWA, 30-31.03.2019

JESTEŚMY MISTRZAMI POLSKI !!!

SZERMIERZE UKS 13 BIAŁYSTOK MISTRZAMI POLSKI !

Ten sezon szabliści UKS 13 Białystok na pewno będą mogli zaliczyć do bardzo udanych. Już początek roku i Mistrzostwa Polski Juniorów pokazały, że szermierka w Białymstoku jest jedną z najmocniejszych w Polsce. Szablistki zdobyły tam dwa medale srebrny i brązowy.

W miniony weekend w kategorii młodzieżowców chłopcy dołożyli złoty medal i zostali Mistrzami Polski, dziewczęta nie odbiegając umiejętnościami również stanęły na podium sięgając po brąz.

Przed nami jeszcze Mistrzostwa Polski Juniorów  Młodszych i Młodzików, mamy nadzieję, że najmłodsi adepci białej broni będą chcieli dorównać starszym kolegom i koleżankom i przywiozą z tych imprez kolejne krążki czekamy z niecierpliwością.

Gdyby nasi zawodnicy nie musieli wyjeżdżać z Białegostoku na studia mielibyśmy jeszcze jeden medal, białostocczanka Marta Mazurek aktualnie AZS AWF Warszawa zdobyła brązowy medal indywidualnie.