PUCHARY POLSKI, PAŹDZIERNIK 2019

Kolejny miesiąc obfitował w dużą ilość startów i świetnych wyników.

Na początek miesiąca zaprezentowali się młodzicy rywalizując w turnieju „Młodzi Waleczni” w Ząbkach. Pierwszy start młodzików w sezonie był trochę nerwowy, tak jak sędziowanie niektórych młodych sędziów. Ewa Wasilewska dobrnęła do finału zajmując ostatecznie 5 miejsce.

12 października w Koninie rywalizowali juniorzy w II Pucharze Polski. Kolejny raz cieszyliśmy się ze startu Uli Kurzyny, która stanęła na 3 stopniu podium i objęła prowadzenie w klasyfikacji KGHM Tour. Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca: 13 Gabriela Mieczkowska, 22 Blanka Seredyńska, 31 Kinga Suszczyńska, 25 Jakub Dzierniejko, 30 Stanisław Wasilewski, 35 Łukasz Czarniecki.

„Milanowska Szabla” była kolejnym etapem w rywalizacji młodzików. 19 października w Milanówku nasi młodzi szabliści zdobyli 3 medale koloru brązowego – na podium stanęli – Ewa Wasilewska, Dominika Dojlido i Kacper Kulikowski (to pierwsze podium Kacpra, brawo). Do ścisłego finału dotarła jeszcze Julia Jakoniuk zajmując 8 miejsce. Pozostali szermierze sklasyfikowani zostali na następujących pozycjach: 10 Julia Borowik, 16 Dominika Radłowska, 22 Magdalena Masełbas, 26 Martyna Krasowska, 29 Monika Łupińska, 31 Anna Lubecka, 32 Maja Kirpsza, 34 Natalia Krasowska, 37 Natalia Żywna, 38 Magdalena Piniewska, 16 Mateusz Pawluk, 17 Szymon Jancewicz.

Apogeum wyników osiągnęliśmy w ostatni weekend 26 października Jakub Dzierniejko pozostawił w polu pokonanych wszystkich 90 rywali i zajął 1 miejsce w Pucharze Polski Juniorów Młodszych (17 lat), Kinga Suszczyńska doznała tylko jednej porażki w półfinale i zajęła 3 miejsce, brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Na ogromne pochwały zasługują wszyscy pozostali zawodnicy, młodsi stażem i wiekiem próbowali dorównać zwycięzcom. Najmłodsza w rywalizacji Amelia Haponik (11 lat) wygrała 2 walki w eliminacjach i awansowała do rozgrywek pucharowych (ostatecznie 43 miejsce), duży krok do awansu na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży zrobiły dwie młodziczki Ewa Wasilewska (25 miejsce) i Julia Jakoniuk (28 miejsce). Miejsca pozostałych startujących: 38 Julia Borowik, 39 Dominika Dojlido, 41 Wiktoria Czech, 54 Marika Ciupa, 58 Maja Kirpsza, 63 Monika Łupińska, 16 Stanisław Wasilewski, 18 Szymon Sulewski, 26 Łukasz Czarniecki, 34 Szymon Jancewicz, 53 Kacper Kulikowski.

W listopadzie kolejne turnieje: Sosnowiec – PPJ, Kamionki – TMł, Konin – TMł, Sosnowiec – PPS, czekamy z niecierpliwością bo celem szkolenia szermierczego jest walka na zawodach i osiąganie jak najwyższych miejsc, pokonywanie kolejnych rywali w drodze do sukcesu, my trenerzy trzymamy kciuki, a wy zawodnicy uszczęśliwiajcie nas swoją obecnością na zajęciach bez tego wyniki nie przyjdą same. W Galerii kilka fotek.