MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW, WRZESIEŃ 2020

PIĘĆ MEDALI SZERMIERZY UKS 13 BIAŁYSTOK

Pięć medali zdobyli szabliści z UKS 13 Białystok w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski rozegranych w ubiegły weekend w Poznaniu. Po półrocznej przerwie w startach spowodowanej pandemią, Polski Związek Szermierczy powoli uzupełnia zawody mistrzowskie, które nie odbyły się wiosną tego roku. Nie mogliśmy ocenić formy zawodników ze względu na brak kontaktu ze sparingpartnerami z Polski i Świata, ale jak określił to najlepszy trener w Polsce „medale będą zdobywać zawodnicy z tych klubów, w których występuje prawidłowy proces szkolenia”.

Nic dodać, nic ująć – za odpowiedź w jakiej formie byli szabliści z Białegostoku i jaka praca jest wykonywana przez trenerów niech posłuży liczba zdobytych medali.

Pierwsi rywalizację zaczęli chłopcy, po eliminacji grupowej rozstawili się z wysokimi numerami i dopiero w walkach półfinałowych musieli uznać wyższość swoich rywali. Piotr Kurzyna i Mateusz Prokopowicz stanęli na 3 stopniu podium, Kacper Pogorzelski zajął 16 lokatę.

Bezpośrednio po turnieju indywidualnym rozpoczął się turniej drużynowy, w półfinale chłopcy musieli uznać wyższość zawodników MUKS Victor Warszawa, a w meczu o brązowy medal pokonali KKSz Konin.

Kolejna rywalizacja należała do dziewcząt. Dwie nasze reprezentantki wypadły bardzo korzystnie, Martyna Tobiaszewska zdobyła brązowy medal, Monika Wysocka zajęła 10 miejsce. Następnie wspierane przez juniorkę (ale bardzo utytułowaną) Urszulę Kurzynę postarały się o jeszcze jeden krążek tym razem srebrny. Zdjęcia w Galerii.

Szabla chłopców indywidualnie:

1. Mateusz Knez – OŚ AZS Poznań
  2. Cezary Białecki – MUKS Victor Warszawa
  3. Piotr Kurzyna – UKS 13 Białystok, Mateusz Prokopowicz – UKS 13 Białystok

Szabla dziewcząt indywidualnie:

1. Sylwia Matuszak – KKSz Konin
  2. Agata Marciniak – OŚ AZS Poznań
  3. Martyna Tobiaszewska – UKS 13 Białystok, Natalia Nowinowska – KKSz Konin

Szabla chłopców drużynowo:

1. MUKS Victor Warszawa
  2. ZKS Sosnowiec
  3. UKS 13 Białystok (Piotr Kurzyna, Mateusz Prokopowicz, Kacper Pogorzelski)