PUCHAR POLSKI JUNIORÓW, 28.02.2021 WARSZAWA

Jakub Dzierniejko na podium Pucharu Polski Juniorów

Wspaniały wynik uzyskał Kuba w Warszawie wywalczają 3 miejsce podczas Pucharu Polski Juniorów. Już od początku turnieju prezentował dojrzałą szermierkę, w fazie grupowej wygrał wszystkie walki, a w eliminacji bezpośredniej dopiero w półfinale musiał uznać wyższość późniejszego tryumfatora Marcela Broniszewskiego z MUKS Victor Warszawa. Do udanego startu mogą swój występ zaliczyć również juniorzy młodsi Stanisław Wasilewski (20 msc) i Szymon Sulewski (21 msc). Dziewczęta walczyły w najmłodszym składzie, a celem było uzyskanie awansu na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Faktem jest, że pozostał jeszcze jeden turniej do rozegrania przed OOM, ale już dziś możemy być pewni awansu jednej drużyny chłopców i dwóch drużyn dziewcząt. Indywidualnie zaś pewni wyjazdu są: Stanisław Wasilewski, Szymon Sulewski, Ewa Wasilewska, Julia Jakoniuk, Dominika Dojlido, Julia Borowik, Maja Kirpsza i Natalia Troskowska. O pozostałe miejsca muszą jeszcze walczyć: Kacper Kulikowski, Mateusz Pawluk, Szymon Jancewicz, Kasper Chomczyk, Kuba Kondzior, Amelia Haponik, Natalia Krasowska i Magda Masełbas.