JAKUB DZIERNIEJKO NA 3 MIEJSCU

PUCHAR POLSKI JUNIORÓW

29 stycznia odbył się III Puchar Polski Juniorów w szabli. Za bardzo dobry start mogą uznać rywalizację w zawodach szermierze z Białegostoku.

Jakub Dzierniejko zajął 3 miejsce w rywalizacji chłopców, rewelacyjnie powalczyli Kasper Chomczyk i Mateusz Pawluk, którzy w ostatnim starcie decydującym o kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyli awans.

Wśród dziewcząt rewelacyjnie walczyła Ewa Wasilewska, która w eliminacji grupowej pokonała wszystkie rywalki i rozstawiła się w turnieju z numerem 1.

Dopiero w ćwierćfinale dwoma trafieniami uległa zawodniczce z AZS AWF Warszawa i zajęła ostatecznie 5 miejsce.

W najbliższy weekend wybieramy się do Śremu na Mistrzostwa Polski Juniorów, trzymamy kciuki, życzymy odwagi i pewności w walkach.