SREBRNE DZIEWCZYNY

SZABLISTKI WICEMISTRZYNIAMI POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH

W dniach 26 kwietnia – 02 maja 2022 Białystok był gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Impreza gościła 252 szermierzy z całej Polski we wszystkich broniach (szabla, szpada, floret). Pierwszego dnia zawodów odbył się turniej indywidualny w szabli. Byliśmy blisko zdobycia dwóch krążków w kategorii dziewcząt, ostatecznie Julia Jakoniuk była 6 a Ewa Wasilewska 7. Pozostałe miejsca zawodników UKS 13:

39 msc Kasper Chomczyk

W drugim dniu zawodów podczas „drużynówek” dziewczęta dotarły do finału i po porażce z TMS Sosnowiec zdobyły srebrne medale. Chłopcy ostatecznie uplasowali się na 6 miejscu a druga drużyna dziewczyn na 11.

Srebrna drużyna walczyła w składzie: Ewa Wasilewska, Julia Jakoniuk, Julia Borowik i Natalia Krasowska.

Dzięki dobrej postawie wszystkich zawodników z Białegostoku w klasyfikacji punktowej klubów UKS 13 zdobył puchar za 3 miejsce.