AMELIA, MAGDA, PATRYCJA, MARTYNA MISTRZYNIAMI POLSKI ! ! ! ! !

AMELIA, MAGDA, PATRYCJA, MARTYNA MISTRZYNIAMI POLSKI ! ! !…

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW OBFITOWAŁY W MEDALE.

Ostatnie zawody w sezonie 2021/2022 Mistrzostwa Polski Młodzików dostarczyły nam wiele emocji, a w szczególności medale.

Pierwszego dnia zawodów podczas turnieju indywidualnego Wiktor Lewkowski został wicemistrzem Polski, a Szymon Dąbrowski zdobył brązowy medal, w ćwierćfinale na 8 miejscu zawody ukończył Tomasz Masłowiecki. Dziewczęta w dobrym tonie wtórowały chłopakom: Magda Piniewska 6 miejsce, Amelia Haponik 9 miejsce, Patrycja Wasilewska 13 miejsce, Martyna Masłowiecka 21 miejsce i Nadia Jaśkiewicz 24 miejsce.

Po bardzo dobrym występie indywidualnym oba zespoły UKS 13 Białystok do rywalizacji drużynowej rozstawione zostały z numerem 1.

Dziewczęta i chłopcy wygrywali wszystkie swoje pojedynki i dotarli do ścisłego finału. Mecz o złoty medal jako pierwsi rozpoczęli chłopcy, po trzech pierwszych pojedynkach mieliśmy kiepskie miny, do końca pojedynku przeciwnicy z Pałacu Młodzieży Katowice utrzymywali bezpieczny dystans trafień i to oni zostali Mistrzami Polski, brawa dla naszych szablistów za zdobycie srebrnych medali, to wielki sukces młodych chłopaków – Wiktora, Szymona i Tomka.

Apogeum emocji dostarczyły nam dziewczęta walczące w składzie: Amelia Haponik, Magda Piniewska, Patrycja Wasilewska, Martyna Masłowiecka.

Dziewczęta nie miały problemów w żadnym pojedynku turnieju drużynowego, mądrze taktycznie rozgrywały pojedynki i realizowały cele stawiane przez trenera.

JESTEŚMY MISTRZAMI POLSKI – ZŁOTY MEDAL. Brawo, brawo, brawo.

Wyraźnie dążymy do zdobycia 100 medali w historii klubu, 77 już mamy…., co dalej Panowie trenerzy.