KUBA, ŁUKASZ I STAŚ WICEMISTRZAMI POLSKI

SZABLIŚCI UKS 13 W MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH Z KOLEJNYM MEDALEM

Sześćdziesiąty czwarty medal w dorobku UKS 13 Białystok, ósmy w tym roku zdobyli juniorzy młodsi podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.

3 października w Lublinie turniejem indywidualnym rozpoczęli walki szabliści o medale Mistrzostw Polski. Dziewczęta wystąpiły w bardzo młodym składzie pomimo tego dzielnie stawiły czoła rywalkom. Kinga Suszczyńska uplasowała się na 16 pozycji, Ewa Wasilewska – 18, Julia Jakoniuk – 25, Dominika Dojlido – 36. Kuba Dzierniejko bardzo chciał się włączyć do rywalizacji o medale i po walkach grupowych rozstawił się z numerem 1. Dopiero w ćwierćfinale uległ Kacprowi Nowinowskiemu 15-9 i ostatecznie zajął 5 miejsce. Łukasz Czarnecki tuż za ćwierćfinałem – 10 miejsce, Stanisław Wasilewski – 24.

W niedzielę odbyła się rywalizacja drużynowa. Ogromne brawa zebrali chłopcy po naprawdę emocjonujących pojedynkach i na ich szyjach zawisły srebrne medale. Dziewczęta stanęły na wysokości zadania, wygrały trzy pojedynki, uległy tylko w jednym, w tym który dawał im drogę do walki o medale. 5 miejsce należy jednak uznać za sukces.

Przed nami pozostała ostatnia impreza mistrzowska, 17-18 października Mistrzostwa Polski Młodzików, czy nastąpi zmiana w liczbie medali białostocczan?