MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW,WOŁOMIN, 12-13.01.2019

13. MEDAL URSZULI DLA „TRZYNASTKI”.

Nowy rok 2019 w szermierce został rozpoczęty Mistrzostwami Polski Juniorów. Dwa dni walk na planszach przyniosły zawodnikom z Białegostoku dwa medale.
Swój 13 i 14 medal w karierze zdobyła Urszula Kurzyna. W sobotę w turnieju indywidualnym drugi raz z rzędu została wicemistrzynią Polski, a w drugim dniu zawodów wraz z Gabrielą Mieczkowską, Blanką Seredyńską i Kingą Suszczyńską wywalczyły brązowy medal.
Wiele słów uznania należą się wszystkim zawodnikom: Mateuszowi, Kubie, Łukaszowi i Stanisławowi, każdy walczył najlepiej jak potrafił wkładając wiele serca aby uzyskać jak najlepszy rezultat.
Brawa szabliści z UKS 13 Białystok, przed wami kolejne starty w tym roku: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski juniorów Młodszych i Młodzików (patrz kalendarz). Trzymamy kciuki. Kilka zdjęć w naszej Galerii.