MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW, KOBYŁKA 2020

TO JEST „IMPOSSIBLE”?

Niemożliwe? A jednak, wszystko w sporcie jest możliwe, a na pewno wtedy kiedy się chce, potrafi i podejmuje się walkę. Brawa należą się wszystkim uczestnikom tej imprezy zakończonej 18 października w podwarszawskiej Kobyłce.

Pierwszego dnia rywalizacji do walki ruszyły dziewczęta, które w komplecie przebrnęły eliminację grupową. Pierwsze po eliminacji bezpośredniej z turnieju odpadły Małgorzata Kobać – 39 msc i Amelia Haponik – 37 msc. W kolejnej rundzie eliminacji wyższość rywalek uznać musiały: Julia Borowik – 30 msc, Natalia Troskowska – 28 msc, Maja Kirpsza – 25 msc, Monika Łupińska – 23 msc i Natalia Krasowska – 20 msc. Dominika Dojlido – 11 msc podzieliła los koleżanek w rywalizacji o ósemkę finałową. Na placu boju zostały Ewa i Julia, które doskonale poradziły sobie w ćwierćfinale i awansowały do strefy medalowej, Ewa Wasilewska przegrała z Gabrielą Wójcik z ZKS Sosnowiec 12-8, a Julia Jakoniuk z Karoliną Hofman z TMS Sosnowiec 12-10 i obie zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski. Dobre wyniki indywidualne pozwoliły rozstawić się do turnieju drużynowego z numerem 1. Drużyna w składzie Ewa Wasilewska, Julia Jakoniuk, Dominika Dojlido i Julia Borowik w pewnym stylu została wicemistrzem Polski.

W niedzielę do rywalizacji przystąpili chłopcy, rewelacyjnie w grupach poradził sobie Kacper Kulikowski wygrywając wszystkie pojedynki, dobrze wypadli Szymon Jancewicz, Mateusz Pawluk i Kasper Chomczyk, jedynie Kuba Kondzior – 49 msc odpadł z dalszej rywalizacji. W kolejnej rundzie poległ Kasper – 37 msc. Niestety do 16 – tki nie udało się przebrnąć pozostałym szablistom, Mateusz – 29 msc, Szymon – 25 msc i Kacper – 17 msc. Za to w turnieju drużynowym oglądaliśmy równy, zgrany zespół, bardzo dobrze wspierający się w walkach. Po dwóch wygranych meczach dotarliśmy do półfinału, mecz ten zapamiętamy tylko jako wielki bałagan w prowadzeniu przez sędziów.

Walka o brązowy medal z UKS Hajduczek Olsztyn rozstrzygnęła się w końcówce, Szymon odrobił 1 punkt straty i dołożył 4 wygrywając 5-0, Mateusz dodał 1 punkt do przewagi i Kacper do ostatniej walki przystępował z wynikiem 32-27, walcząc z wicemistrzem Polski dokończył mecz 36-34 i chórem krzyknęli „zrobiliśmy to”.

IMPOSSIBLE jest POSSIBLE. Kilka fotek (jedno szczególne opracował Grzegorz Florczak) w Galerii.

Zakończenie wszystkich imprez mistrzowskich przyniosło niebywały sukces szermierzom UKS 13 BIAŁYSTOK, szabliści zdobyli 12 medali we wszystkich kategoriach wiekowych w Systemie Sportu Młodzieżowego.

2020 Mistrzostwa Polski Juniorów, Warszawa

3 – Urszula Kurzyna

2 – UKS 13: Urszula Kurzyna, Gabriela Mieczkowska, Blanka Seredyńska, Kinga Suszczyńska

2020 Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Poznań

3 – Mateusz Prokopowicz

3 – Piotr Kurzyna

3 – Martyna Tobiaszewska

2 – UKS 13: Martyna Tobiaszewska, Monika Wysocka, Urszula Kurzyna

3 – UKS 13: Piotr Kurzyna, Mateusz Prokopowicz, Kacper Pogorzelski

2020 Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Lublin

2 – UKS 13: Jakub Dzierniejko, Łukasz Czarnecki, Stanisław Wasilewski

2020 Mistrzostwa Polski Młodzików, Kobyłka

3 – Ewa Wasilewska

3 – Julia Jakoniuk

2 – UKS 13: Ewa Wasilewska, Julia Jakoniuk, Julia Borowik, Dominika Dojlido

3 – UKS 13: Kacper Kulikowski, Szymon Jancewicz, Mateusz Pawluk, Kasper Chomczyk

To już 68 medali Mistrzostw Polski w dorobku UKS 13 Białystok.