OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MŁODZIKÓW, SOSNOWIEC, 13.04.2019

SZYMON SULEWSKI WYGRYWA MEMORIAŁ RAFAŁA SZNAJDERA

Po raz czwarty rozgrywany w Sosnowcu Memoriał Rafała Sznajdera – medalisty Mistrzostw Świata, Europy, olimpijczyka – zgromadził 174 zawodników z Polski, Austrii i Czech.

Szabliści z UKS 13 Białystok kolejny raz udowodnili, że należą do czołówki krajowej szabli.

Złoty medal i pierwsze miejsce zdobył Szymon Sulewski pokonując 12 – 10 w finale Oskara Kusaka zawodnika UKS Hajduczek Olsztyn.

Nasza debiutantka (pierwszy raz w zawodach ogólnopolskich) Amelia Haponik uplasowała się na 5 miejscu, w walkach grupowych odniosła wszystkie zwycięstwa, ale w walce ćwierćfinałowej musiała uznać wyższość szablistki Kolejarza 24 Katowice.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Tomasz Masłowiecki, który również przegrał dopiero w ćwierćfinale i zajął 8 miejsce.

Bardzo duże brawa otrzymuje Natalia Krasowska, która jako najmłodsza w kategorii młodziczek pokonała 3 rywalki i ostatecznie sklasyfikowana została na 22 pozycji.