PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH, KONIN, 19.01.2019

ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY ZAKOŃCZONE

W sobotę w Koninie odbył się III Puchar Polski Juniorów Młodszych będący zarazem ostatnią częścią eliminacji do najważniejszej imprezy kadetów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski).
Wysokie lokaty zajęli Kuba Dzierniejko – 9 miejsce i Łukasz Czarniecki – 10 miejsce. W gronie 42 najlepszych zawodników w Polsce podczas OOM zaprezentuje się również Stanisław Wasilewski. Chłopcy przy wsparciu Szymona Sulewskiego wystąpią także w turnieju drużynowym.
Wśród dziewcząt kwalifikacje zapewniły sobie: Kinga Suszczyńska, Weronika Maliszewska, Weronika Bieniasz i Marta Andryszewska, wystąpią one w turnieju indywidualnym i drużynowym. Blisko szczęścia była najmłodsza w gronie szablistek Julia Jakoniuk, po bardzo dobrych walkach zdobyła swoje pierwsze punkty do listy klasyfikacyjnej 17-latków a ma dopiero 13 lat, brawo Julia.
Olimpiada Młodzieży już w maju, gościć najlepszych szermierzy będzie Kraków. Trzymamy kciuki.