EWA WASILEWSKA O 3 TRAFIENIA OD MEDALU MISTRZOSTW EUROPY

EWA WASILEWSKA O 3 TRAFIENIA OD MEDALU MISTRZOSTW EUROPY

Mistrzostwa Europy Kadetów – Tallin Estonia

W dniach 19-24.02.2023 w Estońskiej stolicy Tallinie odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w szermierce. Barwy Polski reprezentowała zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trzynastka” Białystok Ewa Wasilewska. Przygotowania  i start w Mistrzostwach Europy był wspierany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

W turnieju drużynowym, na który bardzo liczyliśmy, szablistki cały czas miały „pod górkę”. W meczu o awans do ćwierćfinału spotkały się z reprezentacją Ukrainy, całe spotkanie prowadziła reprezentacja Polski i dopiero pod koniec rywalizacji Ukrainki wyszły na prowadzenie, ale zimna krew kończącej mecz doprowadził do zwycięstwa 45-44.

Kolejne spotkanie to już nie lada wyzwanie, aktualnie druga reprezentacja w Europie Bułgarki. To one narzuciły swój rytm i po 6 pojedynkach prowadziły 30-21. Drogę do zwycięstwa o wejście do strefy medalowej rozpoczęła Ewa Wasilewska pokonując rywalkę 9-5 i doprowadziła do stanu 35-30, Karolina Hofman również dorzuciła trafienia 9-5 i stan 40-39 przejęła Gabriela Wójcik i deklasując rywalkę 6-1 doprowadziła Polskę do zwycięstwa 45-41.

Półfinał z Węgierkami w składzie z Mistrzynią Europy to było naprawdę emocjonujące widowisko, prowadziły Węgierki ale cały czas były mocno naciskane przez Polski ostatecznie to one wygrały 45-38.

Mecz o brąz z Włoszkami cały czas zmieniał na prowadzeniu drużyny, ostatnia walka dała najwięcej emocji ale to reprezentacja Włoch cieszyła się z medalu wynik 45-42 zakończył spotkanie.