ZŁOTE MEDALE SZABLISTEK UKS 13 BIAŁYSTOK

ZŁOTE MEDALE SZABLISTEK UKS 13 BIAŁYSTOK

Tytuły Mistrzów Polski w kategorii Juniorów Młodszych i Młodzieżowców należą do nas.

W dniach 28.04 – 03.05.2023 w Szczecinie odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szermierce. W rywalizacji indywidualnej wystartowało 252 zawodników w trzech broniach: florecie, szpadzie i szabli. W turnieju drużynowym 72 reprezentacje klubowe również w trzech broniach.

Przedstawiciele województwa Podlaskiego zakończyli rywalizację ogromnym sukcesem, brązowy medal w turnieju indywidualnym wywalczyła Ewa Wasilewska – UKS 13 Białystok, rywalizacja drużyn szablowych to zdecydowana dominacja UKS 13 Białystok, dziewczęta wygrały wszystkie pojedynki i w finale wynikiem 45-40 pokonały rywalki z Hajduczka Olsztyn zdobywając tytuł Mistrzów Polski. Dziewczęta walczyły w składzie: Ewa Wasilewska, Julia Borowik, Julia Jakoniuk, Monika Łupińska.

Po zakończonej rywalizacji zostały wręczone również puchary dla najlepszego klubu w Polsce w Systemie Sportu Młodzieżowego w szermierce a został nim UKS 13 Białystok zdobywając 75 punktów wyprzedzając o 3 punkty Piasta Gliwice i o 6 punktów UKS Atenę Gdańsk.

To tak ogromnego sukcesu przyczynili się wszyscy zawodnicy rywalizujący na planszach w Szczecinie: Ewa Wasilewska, Julia Jakoniuk, Julia Borowik, Monika Łupińska, Maja Nikiciuk, Dominika Dojlido, Natalia Troskowska, Małgorzata Kobać, Maja Kirpsza, Nadia Jaśkiewicz, Martyna Masłowiecka, Patrycja Wasilewska, Szymon Dąbrowski, Wiktor Lewkowski, Kasper Chomczyk, Tomasz Masłowiecki.

Cztery dni dzieliły zawodników UKS 13 Białystok od kolejnej imprezy rangi Mistrzostw Polski. Tym razem do rywalizacji przystąpili Młodzieżowcy (do 23 lat).

Scenariusz zawodów wypadł identycznie jak w kategorii juniorów młodszych, tylko inni aktorzy zdobywali medale.

W turnieju indywidualnym po rewelacyjnych walkach grupowych z numerem 1 rozstawiła się Urszula Kurzyna i do półfinału nie oddała żadnej walki, dopiero w strefie medalowej uznała wyższość reprezentantki Polski i brązowej medalistki Mistrzostw Europy Seniorów Zuzanny Cieślar z ZKS Sosnowiec, tym samym zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski. Równie dobrze wtórowały jej koleżanki klubowe, Gabriela Mieczkowska 7 miejsce i Blanka Seredyńska 9 miejsce. Te miejsca pozwoliły rozstawić się w turnieju drużynowym z numerem 3 i ponownie podsycić apetyty w walce o medale.

Szablistki UKS 13 Białystok nie pozostawiły złudzeń kto jest aktualnie najlepszy w Polsce i zdobyły kolejny złoty medal do klubowej kolekcji.

Za miesiąc ostatnia impreza rangi Mistrzostw Polski, nasi najmłodsi czyli młodzicy przystąpią do rywalizacji, niech ta moc starszych koleżanek udzieli się również młodziczkom a UKS 13 Białystok będzie najlepszych klubem szablowym w Polsce. Trzymamy kciuki.