SZYMON DĄBROWSKI WYGRYWA III PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH

SZYMON DĄBROWSKI WYGRYWA III PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH

2, 3, 1 – takie miejsca na podium w Pucharze Polski Kadetów zajmował Szymon w tym sezonie.

4 listopada na planszach w Sosnowcu odbył się III Puchar Polski Juniorów Młodszych w szabli dziewcząt i chłopców. Zwycięstwo odniósł zawodnik UKS 13 Białystok Szymon Dąbrowski, wygrywając wszystkie pojedynki w fazie grupowej i pucharowej stanął na najwyższym stopniu podium i umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej Polskiego Związku Szermierczego. Ciekawy fragment zawodów miał miejsce w półfinale pomiędzy Szymonem a Adamem Krzemińskim z Pałacu Młodzieży Katowice, do przerwy wynik był wyrównany 8-6 na korzyść Adama, po przerwie Szymon zrobił ogromną ilość błędów i wynik brzmiał 14-7 po stronie Krzemińskiego. Opanowanie Szymona, perfekcyjne wykonywanie założonych celów doprowadziły do niespotykanej sytuacji, osiem trafień zadanych przez Szymona i zwycięstwo 15-14.

Brawa należą się pozostałym zawodnikom, choć z pewnością ich oczekiwania były wyższe: Wiktor Lewkowski – 11, Patrycja Wasilewska – 17, Maja Nikiciuk – 20, Martyna Masłowiecka – 21, Małgorzata Kobać – 26, Monika Łupińska – 27 i Nadia Jaśkiewicz – 29.

Za dwa tygodnie Szymon i Wiktor będą reprezentować Polskę podczas Pucharu Europy Juniorów Młodszych w Sofii, trzymamy kciuki.